اولین سایت و مرجع دانلود و آموزش کنترل و ابزاردقیق
دانلود کتاب ابزاردقیق دانلود جزوه کنترل دانلود نرم افزار ابزاردقیق و کنترل

 

 

 

 

آشنایی با پروتکل HART Communication:

هنگام استفاده از مزایای دستگاه های smart شبکه های موجود در سطح کارخانه تنها انتحاب ما نیستند پروتکل هارت امکانات زیادی را حتی برای عملیات نصب تجهیزاتی که به حلقه های متداول 4-20ma مجهزند فراهم می کند.

دستگاه هایی که با هارت کار می کنند سیگنال های اطلاعاتی خود را از طریق خطوط ارتباطی متداول 20-4ma منتقل می کنند این ویژگی دستگاه های فیلد را قادر می سازد که به سادی نصب و راه اندازی شوند یا داده ها را خوانده و ذخیره سازند ........

 

 

 لینک دانلود اصلاح شد.

دانلود

 

 

پسورد: www.instrumentdl.lxb.ir

ارسال توسط پوریا

 

Eplan P8نرم افزاری است فوق العاده قوی برای طراحی پروسه های اتوماسیون صنعتی٬ مدیریت پروژه های الکتریکی و هر جایی که طراحی  یک فرایندکنترلی مورد نظر می باشد. با این نرم افزار می توان از یک تابلوی برق کوچک گرفته تا سیستمهای الکتریکی و کنترلی یک نیروگاه تولید برق را طراحی و نقشه کشی  نمود. اما طراحان آن معتقدند این نرم افزار بهترین راه حلها را برای طراحی تابلوهای کنترلی و تابلوهای مبتنی بر PLC ارائه می کند. آنچه این نرم افزار را از سایر نرم افزارهایی که در این زمینه تولید شده اند، متمایز می کند پشتیبانی از استانداردهای بزرگ دنیا مانند استاندارد بین المللیIEC  استاندارد اروپایی، استاندار آمریکایی و استاندارد روسی می باشد. این نرم افزار می تواند گزارشهایی را از پروژه شما ارائه دهد که در نوع خود بی نظیرند. این خروجیها می توانند جنبه مدیریتی و برآورد پروژه داشته داشته باشند مانند: Part list وPrice list و می توانند خروجی های تکنیکال باشند که مطابق با استانداردهای نقشه کشی برق تعریف شده اند، مانند: Terminal diagram، Terminal connection diagram، Cable diagram و ....

 این نرم افزار شامل رنج وسیعی از استانداردهای موجود در صنعت، ازجمله استانداردهای وضع شده برای مهندسین برق و طراحان سیستمهای اتوماسیون است. برخی از مشخصه های مهم این نرم افزار به شرح زیر می باشند:

 

1-نرم افزار eplan p8 دارای دیتا بیسهایی از اجزاء و قطعات مختلف است که توسط شرکتها و کمپانی های بزرگ دنیا به روز می شود. کاربر می تواند در بخش Part management این اطلاعات را مشاهده کند و هر زمان که خواست به صورت دستی یا از طریق اینترنت به روز کند. شاید به جرات بتوان گفت یکی از موارد قوت این نرم افزار همین بانک اطلاعات مربوط به تجهیزات و قطعاتی است که در پروژه استفاده می شوند.

 

2-همانطور که گفته شد این نرم افزار، رنج وسیعی از استانداردهای نقشه کشی را پشتیبانی می کند به گونه ای که کتابخانه های متنوعی از سیمبل ها طبق استانداردهای مختلف در آن پیش بینی شده است و جالب اینکه کاربر نیز می تواند کتابخانه جدید ایجاد کند یا کتابخانه هایی که از قبل ایجاد شده است را ویرایش کند. تعدادی از این سیمبل ها عبارتند از:

Float switch, pressure switch, Limit switch, Proximity switch, Photoelectronic switch, Ulterasonic sensor, Temperature switch, Thermocouple, Thermostat, Thermal overload, Circuit breaker, NO&NC switch

 انواع رله های الکتریکی، انواع موتورهای الکتریکی، انواع مقاومتها و خازنهای متغیر، انواع ترانسها ٬یکسو کننده ها و فیلترهای یک فاز٬دو فاز و سه فاز، لامپها و فیوز ها، انواع کنتاکتورها و...

 

3- ماکروها نه تنها در eplan P8 بلکه در همه برنامه های طراحی کامپیوتری برای آسان کردن کار کاربر و به روز کردن طرح مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که یک سری اجزاء مختلف (مثلا یک سری سیمبلها) را به صورت یک طرح واحد در آوریم و آن را به صورت یک فایل ذخیره کنیم، در واقع یک ماکرو ایجاد کرده ایم و در خیلی از طرح ها به جای فراخوانی این المانهای مختلف آن ماکرو مورد نظر را فراخوانی می کنیم. در eplan P8 ماکروها را می توان ایجاد کرد یا ماکروهای قبلی را ویرایش نمود. بعلاوه می توان ماکروهای پیچیده را در نرم افزار Autocad  طراحی کرد و سپس به وسیله رابط DXF (تبدیل فرمت داده) موجود در نرم افزار، آن را به صورت یک ماکرو به EPLAN P8 انتقال داد. انواع این ماکروها عبارتند از:

 

 ماکرو صفحه با پسوند.emp

 ماکرو پنجره با پسوند *.ema

 ماکرو سمبل با پسوند *.ems

 

4- یکی دیگر از ویژگیهایP8  eplan ارتباط آن با نرم افزارهای برنامه نویسیPLC مانند: S7 simatic manager  است. هنگامی که شما طرحی را در این نرم افزار برای یک PLC آماده می کنید با امکاناتی که در آن قرار دارد می توانید  Assignment list  تولید کنید و سپس از طریق امکانات EPLAN P8 می توانید این assignment list ها را تبدیل به شماتیک کرده و آنرا وارد محیط ویرایش گرافیکی eplan کنید. به این مشخصه نرم افزار Addresses/Assignment lists گفته می شود. عکس این مطلب نیز صادق است. یعنی طرح آماده شده در eplan قابل تبدیل به assignment list برای استفاده در نرم افزار S7 simatic manager است.

 

5- با استفاده از امکانات پیش بینی شده در نرم افزار می توان صفحات پروژه را بدون هیچ واسطه ای به فرمتهایی مثل PDF، DXF، DWG، BITMAP و TIF تبدیل نمود.

 لازم به ذکر است فرمت (DATA EXCHANGE FORMAT)  یا DXF  یک فرمت عمومی برای تبدیل داده ها بین برنامه های مختلف طراحی کامپیوتری است.از جمله نرم افزارهای دیگری که این فرمت را پشتیبانی می کند AUTO CAD است. 

البته برای فرمت DXF و DWG هر دو قابلیت صدور و ورود وجود دارد. یعنی به عنوان مثال شما می توانید صفحات ایجاد شده در EPLAN P8 را به نرم افزاری مانند اتوکد انتقال دهید یا بالعکس ترسیماتی که در اتوکد ایجاد کرده اید به EPLAN P8 انتقال دهید.

 

6-این نرم افزار بصورت کاملا هوشمند بر اساس آخرین استانداردهای نقشه کشی برق و استانداردهای داخلی نرم افزار، پیامهایی را صادر می کند که به کاربر کمک می کند تا طرحی بدون عیب ایجاد کند. این پیامها به ترتیب اولویت به سه دسته: Error ، Warning و Note تقسیم می شوند. هر پیام دارای عنوانی است که بصورت مختصر علت بروز خطا را نمایش می دهد. کاربر به راحتی می تواند از لیست خطاها به محل خطا در صفحات شماتیک پرش کند. همچنین از طریق منو HELP نیز می تواند با توجه به شماره خطا راه حل برطرف کردن آنرا بیابد.

 

7-همانطور که اشاره شد بارزترین قابلیت این نرم افزار تولید اتوماتیک گزارشهای متنوع است که برخی از آنها را نام می بریم:

 Wiring List, Terminal strip overview, terminal diagram, Terminal connection diagram, Cable diagram, Cable overview, Bill of material, Part list, Device list, Purchase order list, Tabale of contents, Title page/Cover sheet, PLC card overview, PLC diagram, Plug diagram

 

راهنمای نصب

1- نرم افزار را نصب کنید.
2- از پوشه ی Crack فایل SETUP.bat را اجرا کنید.
3- نرم افزار را اجرا کنید.

 

 قسمت اول  

 قسمت دوم  

 قسمت سوم

 قسمت چهارم

منبع و پسورد فایل ها: www.p30download.com

ارسال توسط پوریا

 

 

 

با سلام من در این پست یک کتاب اموزش برنامه نویسی plc های yokogawa روز گذاشتم که در اون به صورت مقدماتی کار با نرم افزار را به شما اموزش می دهد.

 

 

 

دانلود

تاريخ : برچسب:plc ,, yokogawaw , centum 3000,
ارسال توسط پوریا

 

 

 

امروزه کنترل ولو ها به طور گسترده در صنایع مختلف نفت وگاز و پتروشیمی استفاده می گردند و کنترل دقیق عملکرد انها توسط پوزیشنرها صورت می پذیرد و با پیشرفت تکنولوژی و صنعت پوزیشنرهای هوشمندبه خاطر دقت و کارایی بالا به سرعت جایگزین نمونه های نیوماتیکی شده اند به تناسب پیشرفت تکنولوژی جهت انجام کار تعمیر و نگه داری و بهره برداری این دستگاه ها لازم است تا کاربران با طرز عملکرد انها اشنا شوند.

 

نویسنده : عزت الله طلی

 دانلود

 

ارسال توسط پوریا

 

 

 

در این قسمت شما می توانید 5تا از بهترین کتاب های تخصصی در زمینه کنترل و plc را که توسط مهندس ماهر تهیه تالیف شده اند را از اینجا دانلود کنید.

خواهشمند است جهت حمایت از ایشان کتاب ها را خریداری کنید.

 

 

کتاب step7 جلد اول

کتاب step7 جلد دوم

 

 

کتاب شبکه های profibus

 

کتاب تکنولوژی فیلدباس

 

کتاب شبکه های صنعتی اترنت

 

 

 

 

ارسال توسط پوریا
ارسال توسط پوریا
ارسال توسط پوریا
ارسال توسط پوریا
ارسال توسط پوریا

 

 

تاريخ : برچسب:,
ارسال توسط پوریا
آرشیو مطالب
ارزهای دیجیتال
تصویر زیر نشان دهنده قیمت روز بیت کوین می باشد و با کلیک بر روی ان می توانید قیمت سایر ارزها را در صرافی انلاین مشاهده نمایید
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-52170159-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');